banner15

'Seçim hükümeti' bugün son kez toplanıyor

Koalisyon kurulamaması üzerine ülkeyi seçime götüren seçim hükümeti bugün son bakanlar kurulu toplantısını yapacak...

'Seçim hükümeti' bugün son kez toplanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye’yi 1 Kasım seçimlerine götüren ‘seçim hükümeti’ bugün son kez toplanacak. 

Akşam saatlerinde Çankaya Köşkü’nde toplanması planlanan Bakanlar Kurulu’nda, Başbakan Davutoğlu, hükümete giren bakanlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür edecek. Toplantının ardından Başbakan Davutoğlu, eşli olarak bakanları akşam yemeğinde ağırlayacak.

Anayasa gereği kurulan seçim hükümeti, 1 Eylül’de ilk toplantısını AK Partili, MHP’li, HDP’li ve bağımsız üyelerle yapmıştı. 22 Eylül’deki ikinci toplantıda HDP’li bakanlar Ali Haydar Konca ile Müslüm Doğan istifalarını sunmuş, yerlerine iki bağımsız bakan atanmıştı. MHP’den seçim hükümetine giren Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de milletvekili listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na verileceği gün MHP’den AK Parti’ye geçmişti.

Bugün son kez toplanacak seçim hükümetinde AK Partili ve bağımsız bakanlar görev yapıyor. Seçim hükümeti, 18 Kasım’da yeni hükümet kurulana kadar çalışmalarını sürdürecek. Ayın 12’sinde Yüksek Seçim Kurulu’nun kesin sonuçları açıklaması, yeni seçilen milletvekillerinin 17 Kasım’da yemin etmesi bekleniyor.

22 Kasım’da Meclis Başkanlığı seçimi, 23 Kasım’da hükümet programının okunması ve 26 Kasım’da görüşülmesi, 28 Kasım’da da güven oylaması yapılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 08:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35