banner39

Seçim yasakları başladı, Erdoğan sivil araca bindi

Seçim yasağı başladı, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sivil plakalı araçla Atatürk Havalimanı'na gitti.

Güncel 31.07.2014, 15:57 31.07.2014, 15:57
Seçim yasakları başladı, Erdoğan sivil araca bindi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yüksek Seçim Kurulu tarafından cumhurbaşkanlığı seçimleri için belirlediği seçim yasakları bugün  başladı. Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van mitingine gitmek için sivil plakalı bir araçla evinden çıktı. Saat 13:00 sularında Üsküdar Kısıklı'daki evinden çıkan Erdoğan'a her zamanki gibi koruma araçları eşlik etti. Atatürk Havalimanı'na geçen Erdoğan özel bir uçakla Van'a hareket etti. Seçim yasakları kapsamında Erdoğan 002 kırmızı plakalı makam aracını kullanamadığı gibi Ana uçağına da binemeyecek.

10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen seçim yasaklarının bugün başladı. Miting için Van’a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na sivil plakalı bir otomobille geldi, İstanbul’dan Van’a da özel bir şirketten kiralanan bir uçakla gitti.

Yasakları kapsamında yapılacak gezilerde, protokol gereği olan karşılama ve uğurlamalar ile törenlerin yapılamayacak olması nedeniyle bugün ki uğurlamada İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yerine, Atatürk Havalimanı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel bulundu. Yüksel’in yanı sıra Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulunurken, protokol sırasının başında da Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay vardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?