Şehidin adına 3 bin kitaplı kütüphane

Şehit Kütüphaneleri Topluluğunca, geçen yıl Hakkari'de terörle mücadele operasyonu sırasında şehit düşen Sağlık Astsubay Üstçavuş Mekan Şahin'in adına içerisinde 3 binin üzerinde kitap bulunan kütüphane açıldı

Şehidin adına 3 bin kitaplı kütüphane

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şehit Kütüphaneleri Topluluğunca, geçen yıl Hakkari'de terörle mücadele operasyonu sırasında şehit düşen Sağlık Astsubay Üstçavuş Mekan Şahin'in adına kütüphane açıldı.

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yer alan kütüphanenin açılışı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Şehit Kütüphaneleri Topluluğu Koordinatörü ve şehit Şahin'in devre arkadaşı Sercan Kürklü, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve şehidin yakınlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kılıç, burada yaptığı konuşmada, şehit isminin geçtiği her yerde duygulandıklarını ifade ederek, şehitler anısına şiir okudu.

Kürklü de "Bizler her zaman daha güçlü olmalı, daha çok çalışmalıyız. Daha güçlü olmak için, daha çok bilgiye sahip olmalı, bilgilenmek için okumalıyız." dedi.

Yaşamı boyunca arkadaşı Şahin'in tek derdinin vatan, millet ve bayrak olduğunu vurgulayan Kürklü, Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" adlı şiirinden bir bölüm okudu.

Kütüphanede emeği geçenlere plaketin takdim edildiği törenin ardından, içerisinde 3 binin üzerinde kitabın bulunduğu kütüphane gezildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 14:57
YORUM EKLE

banner33

banner37