banner15

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine tazminat davası

Darbe girişiminin püskürtülmesinde çok kritik rol oynayan Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi, darbeci General Semih Terzi'nin ailesinin kendilerine 90 bin TL'lik tazminat davası açtığını söyledi.

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine tazminat davası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Darbe girişiminde şehit olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, darbeci General Semih Terzi'nin ailesinin kendilerine 90 bin TL'lik tazminat davası açtığını söyledi.

Habertürk’te yer alan habere göre, Baba Hasan Hüseyin Halisdemir, "90 bin lira Ömer Halisdemir'in öldürdüğü kişinin ailesi dava açmış. Ben evde televizyonda izledim. Türk milleti bunu duysun. Ben barolar birliği başkanımla telefonla görüştüm bizde dava açıyoruz. Alınan tazminatı da Türk Silahlı kuvvetlerine hibe ediyoruz" dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile telefonla görüştüğünü belirterek şunları söyledi:

''Hasan Hüseyin amca ile telefonda görüştük. Ömer Halisdemir'e dava açıldığını söyledi. Bizde barolar birliği bünyesinde oluşturulan 'Memedim' Projesi kapsamında 30'un üzerinde avukatla davayı üstleneceğiz. Çünkü Ömer Halisdemir hukuka uygun bir emri yerine getirdi. Ömer'i vuranlar adam öldürme suçu işlediler. Henüz davayla ilgili tebligat gelmedi. Davayı açanlara bizde tazminat davası açacağız davayı kazandığımız ise Hasan Hüseyin Amca'nın isteği üzerine şehit ailelerine vereceğiz.''

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 07:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35