banner15

Şehitler için ilk tören

Saldırıda şehit olan polisler için İstanbul Emniyeti Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi

Şehitler için ilk tören

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da düzenlenen terör saldırısında şehit olan polisler için İstanbul Emniyeti Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar ve yöneticiler ile çok sayıda Emniyet mensubu katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu törende yaptığı konuşmada, "Vefa da Kadir de Adem de İlker de Hasan da bütün şehitlerimiz bilsin; o insanlıktan çıkmış alçaklara şunu söylüyoruz; yarından tezi yok Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçlerinin birinci öncelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır, karada, havada, denizde, nerede olursa olsun... Hangi güce sığınmışlarsa sığınsınlar, Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Maliyeti ne olursa olsun bu hesap görülecektir." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu saldırganlara yönelik olarak da, "Kırk yıldır, bu ülkeyi terörle uğraştıranlar ve onların destekçilerine soruyorum: Bir takım karanlık odakların, Batılı karanlık ortaklarınızın uşağı, maşası ve tetikçisi olmaktan başka bir vasfınız var mı, Geberip gittiğinizde, arkanızdan ağlayacak, hayır dua edecek kimse var mı?" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 13:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48