banner39

Şener ve Şık tutuklandı

Adliyeye sevk edilen Nedim Şener ile Ahmet Şık tutuklandı

Güncel 06.03.2011, 08:45 06.03.2011, 08:45
Şener ve Şık tutuklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Nedim Şener ile Ahmet Şık tutuklandı. Şener ile Şık, Metris Cezaevi’ne konuldu. Tutukluların adliyeden çıkışı sırasında yolu kapatmaya çalışan grup ile polis arasında arbede yaşandı.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Nedim Şener ile Ahmet Şık, savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Şener ve Şık’ın tutuklanmalarına karar verdi.

Şener ve Şık’a destek vermek için adliye önünde bekleyen bir grup, tutukluların cezaevine sevk edilişi sırasında yolu kapatmak istedi. Çevik Kuvvet ekipleri ile grup arasında arbede yaşandı. Nedim Şener ile Ahmet Şık, Metris Cezaevi’ne konuldu.

Soruşturma kapsamında gözaltında alınan İklim Bayraktar ile Aydın Bıyıklı ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar (1)
halit şimşek 12 yıl önce
Bu tutuklama keyfi olarak herkesin zan altında olabileceğinin kanıtıdır. Bu tutuklular nokta dergisinde yayınlanan darbe günlüklerini açığa çıkaranlar olmuştur. Yani başkaları ve siz de aynı durumla muhattap olabilirsiniz.
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?