Seri cinayet zanlısı Filiz hakkında yeni soruşturma

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak tutuklu bulunan Atalay Filiz hakkında, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullandığı gerekçesiyle "resmi belgede sahtecilik" suçundan yeni soruşturma başlattı

Güncel 29.06.2016, 19:20 29.06.2016, 19:20
Seri cinayet zanlısı Filiz hakkında yeni soruşturma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak tutuklu bulunan Atalay Filiz hakkında, "resmi belgede sahtecilik" suçundan ayrı bir soruşturma başlatıldı.

Filiz hakkında İzmir'de yakalandığı sırada üzerinden çıkan sahte kimlik ve kredi kartlarına ilişkin çalışma yapan emniyet güçleri, kimlik sahiplerine ulaştı.

Kimlik sahiplerinin şikayetçi olması üzerine, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Filiz hakkında başkalarının kimlik bilgilerini kullandığı gerekçesiyle "resmi belgede sahtecilik" suçundan yeni bir soruşturma açtı.

Soruşturma kapsamında, kimlik bilgileri kullanıldığı belirlenen 2'si Ankara'da olmak üzere 5 kişinin emniyette ifadelerine başvurulduğu öğrenildi. Öte yandan, Atalay Filiz'in üzerinden çıkan kimlik ve kredi kartlarının da savcılık tarafından el konularak adli emanete alındığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?