Siirt ve Mardin'de gösterilere müdahele edildi

Siirt ve Mardin'de Suruç'taki saldırıyı protesto etmek için toplanan gruba güvenlik güçlerince müdahale edildi, 10 kişi gözaltına alındı, olaylar devam ediyor

Siirt ve Mardin'de gösterilere müdahele edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt ve Mardin'de Suruç'taki saldırı bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriye güvenlik güçlerince müdahale edildi.

Siirt Cumhuriyet Meydanı'nda aralarında HDP Milletvekili Hatice Sevim Tekin'in de bulunduğu grup Suruç'taki saldırıyı kınadı. AK Parti İl Başkanlığı'na yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Güvenlik güçlerine taş ve havai fişekle saldıran gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Grup, müdahale sonrasında dağıldı, kentte gerginlik sürüyor. Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli ve İlçe Belediye Başkanı Sara Kaya'nın aralarında bulunduğu grup Çağ Çağ Caddesi'nden Nusaybin-Cizre karayoluna doğru yürüyüş düzenledi.

Karayolunda oturma eylemi yapan grup, yolu trafiğe kapattı. Yapılan açıklamanın ardından dağılan gruptaki bazı kişiler yola barikat kurmak istedi. Buna izin vermeyen güvenlik güçleri, taşla saldıran gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Suruç ilçesindeki terör saldırısı Diyarbakır, Batman, Mardin ve Bingöl'de de yürüyüş ve basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 23:45
banner53
YORUM EKLE

banner39