banner15

Siirt'te PKK operasyonu: 20 gözaltı

Siirt'te PKK/KCK terör örgütünün dağ kadrosundan il merkezine silahlı eylem yapmak amacıyla gelen Z.Ç'nin de bulunduğu 20 terör örgütü mensubunun yakalandığı bildirildi.

Siirt'te PKK operasyonu: 20 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü polis ekiplerince sabah saatlerinde PKK/KCK'ya yönelik 24 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı.

"Operasyonda PKK/KCK  dağ kadrosundan il merkezine silahlı eylem yapmak amacıyla gelen Z.Ç'nin de bulunduğu 20 örgüt mensubu yakalandı. Z.Ç'ye ait uzun namlulu silah ve 2 el bombası ele geçirildi." ifadelerine yer verilen açıklamada, gözaltına alınan örgüt mensuplarından 2'sinin söz konusu örgüt mensubuna yardım ettiğinin belirlendiği kaydedildi.

17 örgüt mensubunun ise ilde örgüt adına sözde "mahalle timleri" oluşturdukları ve silahlı eylem hazırlığında olduklarının belirlendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Operasyonda ayrıca 2 uzun namlulu silah, roketatar, 2 anti tank mayını, 13 anti personel roket başlığı, 6 el bombası ile bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, 2 el telsizi bulundu. Halkımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden tüm yasa dışı unsurlara yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürecektir."

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Barış Mahallesi'nde 26 Eylül'de zırhlı polis aracının geçişi sırasında roketatarlarla saldırı düzenleyen ve eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen PKK'lıya yönelik bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, operasyonda 20 kişi gözaltına alınmış

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 19:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35