banner15

Siirt'teki maden kazasında arama çalışmaları sürüyor

Şirvan ilçesindeki heyelanda toprak altında kalan 4 işçiye ulaşılması için AFAD koordinesinde yürütülen arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Siirt'teki maden kazasında arama çalışmaları sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 4 işçiye ulaşılması için çalışmalar devam ediyor.

Maden köyünde 17 Kasım'daki faciada toprak altında kalan 16 işçiden 12'sinin cenazelerine ulaşılırken, 4 işçi için Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Erzurum, Ankara, Konya, Zonguldak'tan gelen AFAD, UMKE, Türk Kızılayı ve jandarmadan 90 uzman personel, 40 iş makinesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Doğal Afetler Arama Kurtarma Tabur Komutanlığına ait 15 eğitimli köpek yardımıyla aramalarını sürdürüyor.

Olayın yaşandığı bölgede zaman zaman yağışın etkili olması nedeniyle ara verilen çalışmalar, yağışın durmasıyla yeniden başlıyor. AFAD ekipleri, AFAD Kriz Merkezinde enkaz altında kalan işçilerin yakınlarına çalışmalar hakkında bilgi veriyor.

Türk Kızılayı tarafından kurulan çadırda enkaz altında yakınları bulunan ailelere, çay ve çorba ikramında bulunuyor.

Enkaz bölgesindeki hafriyatın kamyonlara yüklenerek alanın dışına taşınıyor.

AFAD ekipleri, arama çalışmalarında "drone" da kullanıyor.

Enkaz altında yakınları bulunan aileler, bölgede hava şartlarının gün geçtikçe zorlaşmasına rağmen yürütülen çalışmaları da takip ediyor. İşçi yakınlarından bazıları beraberinde getirdikleri dürbünle çalışmaları izliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 19:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48