Silivri'den Kanadoğlu formülüne veto çıktı

Ergenekon ve Balyoz davalarının yeniden görülmesine yönelik girişimlerde bulunan TBB Başkanı Feyzioğlu, Silivri'de yatan sanıkların, Sabih Kanadoğlu'nun önerdiği formüle sıcak bakmadığını söyledi

Silivri'den Kanadoğlu formülüne veto çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Silivri'de Ergenekon mahkumları ile yeniden yargılamayı görüşen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu çıkışta gazetecilere konuştu.

Başbakan Erdoğan'la Dolmabahçe'de görüşen ve Başbakan'a "Balyoz ile Ergenekon davalarında yeniden yargılama önerisi" götüren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Silivri'yi ziyaret etti.

Silivri'de, Ergenekon mahkumları İlker Başbuğ, Doğu Perinçek ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu birçok kişi ile görüşen Feyzioğlu, Sabih Kanadoğlu'nun 310 formülü ile ilgili de açıklama yaptı.

Feyzioğlu, Ergenekon'dan cezaevinde yatanların, Sabih Kanadoğlu'nun 310 formülü için "Bu formül bizi celladlarımızın insafına terk eder" dediklerini belirtti.

Sabih Kanadoğlu'nun formülü şöyle: "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, CMK 310'a dayanarak hükmün "sanık lehine" bozulması için Yargıtay'a başvurabilir. Bu durumda dosya Ceza Genel Kurulu'nda görülür. Oradan tahliye ve beraat yolunda karar çıkabilir."

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 17:15
banner53
YORUM EKLE

banner39