banner15

Silvan'da HDP ekibine müdahale

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde 11 gündür devam eden sokağa çıkma yasağının kaldırılması amacıyla yürüyüşe geçen HDP'liler ile güvenlik güçleri arasında arbede çıktı

Silvan'da HDP ekibine müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Silvan'da 3 Kasım günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün 11'inci gününe girerken, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile bazı milletvekillerin de bulunduğu kalabalık bir grubun operasyonların devam ettiği bölgeye yürüyüşe geçmesi üzerine HDP'lilerle güvenlik güçleri arasında tartışma çıktı.
Çıkan olaylarda grupta bulunan 40 yaşındaki Üstün Güneş adlı kadın isabet eden bir kurşunla ağır yaralanarak Silvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Figan Yüksekdağ, bu olayla ilgili sokak başında bulunan askerlerle uzun süre tartıştı. Tartışma sırasında arkadan gelen polis ekipleri de askerlerle tartışan ve aralarında Yüksekdağ'ın da bulunduğu grubun bölgeden ayrılmalarını istedi. Grubun ayrılmaması üzerine güvelik güçleri gaz bombası ile müdahale edildi. Yaşanan olayların ardından grupta bulunan bazı kişiler polis tarafından gözaltına alındı.

Gazdan etkilenen Figen Yüksekdağ ve milletvekillerini Silvan Kaymakamı Murat Kütük, bölgeden uzaklaştırdı. Silvan'ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde sürdürülen operasyonlar ise devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 18:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35