'Sınırda Türkmen katliamı yaşanabilir'

BBP Lideri Destici, Türkiye-Suriye sınırındaki Türkmen kasabası Çobanbey'de büyük bir katliam yaşanabileceğini savundu

'Sınırda Türkmen katliamı yaşanabilir'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kilis'in hemen karşısındaki Çobanbey kasabasının Esed tarafından desteklenen IŞİD güçleri tarafından kuşatıldığını duyurdu.

Çobanbey kasabasında 30 binden fazla Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerin yaşadığını hatırlatan BBP Genel Başkanı Destici, "Bu gece yaşanması muhtemel katliamların önlenmesi için gerekirse Türkiye sınırlı bir müdahale yapmayı dahi göze almalıdır." dedi

"Büyük Türk milletine çağrıda bulunuyorum" diyen Destici şunları söyledi: “Bu gece bu kuşatma püskürtülmez ya da yarılarak def edilmez ise yarın çok geç kalınabilir. Devletin tüm kurumlarını, hükümet ve Dışişleri yetkililerini göreve davet ediyoruz. Gerekirse bu gece yaşanması kuvvetle muhtemel olan bir katliamı durdurmak için Türkiye, sınırlı bir müdahale yapmayı dahi göze almalıdır. Gerekirse bunu da gerçekleştirmelidir. Gerekli müdahaleler yapılmaz ve 30 bin kardeşimiz sınırımızda katliama maruz kalırsa bunun vebalini hiç kimse taşıyamaz. Devletimizin tüm yetkililerini bir kere daha duyarlı olmaya, milletimizin her bir ferdini de duaya ve tepkisini dile getirmeye davet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 09:21
banner53
YORUM EKLE

banner39