banner15

Şırnak'ta ABD ve İsrail'e öfke

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Mustazaflar Derneği, ABD'de gerçekleşen 'Kur'an-ı Kerim'i yakma' provokasyonuna sert tepki gösterdi.

Şırnak'ta ABD ve İsrail'e öfke


Mustazaflar Derneği'nin, ABD'nin Florida eyaletinde Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki göstermek için Hükümet Konağı Karşısı Huzur Camii önünde düzenlediği basın açıklamasında çok sayıda kişi katılıp tekbirler getirerek ABD, İsrail ve Kuran'ı Kerim'e zarar verenlere tel'in ettiler.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Mustazaflar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin ABD'de Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına için düzenlediği basın açıklamasında tekbirler getirilip, ABD ve İsrail bayrakları yakıldı.

Cizre'nin en işlek caddesinde düzenlenen basın açıklamasında vatandaşlara hitaben konuşan Cizre Mustazaflar Derneği Başkanı Ferhan Dündar, "Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerime yapılan bu hakaret ilk değildir.Ders alınmazsa son da olmayacaktır. İslamı Hedef alan ve Müslümanlara yönelik yapılan bu çirkince saldırılara insanların bundan önce olduğu gibi şimdi de gerekli tepkilerini ortaya koymaları ve seslerini her platformda yükseltmeleri gerekir. Amerika ülkesi, Florida eyaletin de polis güvenliğin altında Kur'an-ı Kerime karşı vuku bulan iğrenç hakaret çok büyük bir olay olup,onu sadece değersiz,kendini bilmez ve kiralık birkaç kişi tarafından yapılmış ahmakça bir hareket olarak hesap etmemek gerekir.Bu yıllardır İslam düşmanlığını gündemlerinden hiç düşürmeyen büyük Şeytan Amerika ve onun cinayet ortağı Siyonist İsrail Yahudilerinin yüzlerce metot,binlerce propaganda ve operasyonel araçlarla İslam ve Kur'an-a karşı mücadele sürdüren merkezlerin çok ince hesaplı bir girişimidir. Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerime yapılan bu hakaret ilk değildir.Ders alınmazsa son da olmayacaktır.Son günlerde İslam düşmanlığının yeni bir tezahürü olarak önce Amerika da sonra Avustralya da ve en son İsrail'de Kuran'ı Kerime Yönelik yakma,yırtma ve ayaklar altına alma gibi aşağılık eylemler gerçekleştiriliyor.Bu alçakça eylemler yüzyıllardır İslam'a Kuran'a ,Peygamberimize karşı yürütülen amansız savaşın bir devamıdır.Bu olaylar,yüzyıl önce İngiltere sömürgeler Bakanının "Bu Müslümanları Kuran'dan soğutmalıyız" sözlerinin bir parçasıdır. Kuran'ı Kerime yapılan bu iğrenç teşebbüs aslında kahrolası Salman Rüşti mürtedinin hiyanetiyle başlayan ve melun Danimarkalı Karikatüristin hareketiyle devam eden ve şimdi bu iğrenç tabloya ulaşan halkanın bir parçasıdır.
Yaklaşık yüz yıldır Kuran Mahkum edildi.Müslümanlar onun ahkamından uzaklaştırıldı,onu hayat programı olmaktan çıkarıldı.Bizler Peygamberimizi daha iyi tanımaya ve onun sünnetine uymaya daha çok gayret ettik ve Allah'ın yardımıyla gayretlerimizi artıracağız.Buna mukabil diyoruz ki,gelin bu alçak zalimleri lanetlemekle birlikte Kuran'ımıza sahip çıkalım.Onu okumak,okutmak ve anlamak için seferberlik başlatalım.Bu İslam düşmanlarına verilecek en güzel cevaptır. İslamı Hedef alan ve Müslümanlara yönelik yapılan bu çirkince saldırılara insanların bundan önce olduğu gibi şimdi de gerekli tepkilerini ortaya koymaları ve seslerini her platformda yükseltmelidir.Böylece aziz İslam Kuran'ı Kerim'e yönelik yaplacak hiçbir saygısızlığa müsamaha göstermeyeceklerini ve duyarsız kalmayacaklarını bütün dünyaya göstermelidirler. Allah'ın bütün İnsanlık için göndermiş olduğu hidayet kaynağı Kuran'ı Kerim'e yönelik bu çirkin girişimleri telin ediyor,bu saldırıları gerçekleştirenlerin şahsında büyük şeytan ve Siyonist Şerr güçleri ve uzantıları olan fitne odaklarını nefretle kınıyor ve son söz Allah'ın sözüdür diyoruz " dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Kuran'ı kerimden ayetler okundu,dualar edildi. 

 "Kahrolsun Haçlı Zihniyeti","Kahrolsun Büyük Şeytan Amerika","Kuran'a uzanan eller kırılsın","Kuran'ı Biz İndirdik Biz Koruyacağız" döviz ve pankartların açıldığı basın açıklamasında sık sık tekbir getirilip ABD ve İsrail'e tepki gösterip ABD ve İsrail Bayrakları yakıldı. Mustazaflar Derneğinin düzenlemiş olduğu basın açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.

Kaynak: Türkiye

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2010, 16:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48