banner39

Şırnak’ta bazı bölgeler geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Şırnak’ta genel asayişin korunmasına yönelik, düzenlenecek olan operasyonlar öncesi 15 alan geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Güncel 30.01.2020, 11:17
Şırnak’ta bazı bölgeler geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Şırnak Valiliğince şehir genelindeki 15 bölgenin 31 Ocak ile 14 Şubat tarihleri arasında geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyuruldu. Valilikten yapılan açıklamada,

''Milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, şiddet olaylarının meydana gelmesinin önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz bir durumun önüne geçilebilmesi amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden; 


Şırnak İli Merkez, Cizre, Silopi, Uludere, Güçlükonak, Beytüşşebap ilçeleri sınırlarında bulunan Cudi Dağı Bölgesi, Bestler Dereler Bölgesi,  Kurt Dağı Bölgesi, Kureşin Bölgesi, Karaçalı T. Bölgesi, Kel Mehmet D. Bölgesi, Serin V. Bölgesi, 2088 Rk T. Bölgesi, Küçük Su Y. Bölgesi, Gabar Dağı Bölgesi, Faraşin Y. Bölgesi, Altın Dağ Bölgesi, İncebel Dağ Bölgesi, Oymakaya Bölgesi, Tanin Tanin Bölgesinde, bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkûr bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından (15) gün süreyle 31 Ocak(dâhil)- 14 Şubat(dâhil) 2020 tarihlerinde olmak üzere “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiştir. 

Bahse konu bölgelere, vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleri bakımından girmeleri 15(on beş) gün süreyle yasaklanmıştır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.'' denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?