banner39

Şırnak'ta öldürülen PKK'lı sayısı artıyor

Şırnak'ta Bestler Dereler kırsalında PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 18'e çıktı

Güncel 20.04.2017, 13:54 20.04.2017, 14:04
Şırnak'ta öldürülen PKK'lı sayısı artıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Bestler Dereler kırsalında PKK'ya yönelik operasyonlarda etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 18'e yükseldi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan bilgilendirmede, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı bünyesinde Bestler Dereler kırsalında operasyonların sürdüğü belirtildi.

Buna göre, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, bu sabah saat 05.30'da Bestler Dereler kırsalında mağarada yeri tespit edilen 5 PKK üyesinden 3'ü daha etkisiz hale getirildi. Devam eden operasyonlar sonucu diğer iki PKK üyesinden biri sağ, biri ölü olarak ele geçirildi. Böylece etkisiz hale getirilen örgüt mensubu sayısı 18'e çıktı. Operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bestler Dereler bölgesinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda keşif ve gözetleme sonucu tespit edilen 11 PKK mensubu, dün, hava kuvvetlerinin ateşiyle etkisiz hale getirilmişti. Operasyonda kaçan 2 PKK üyesinin kobra helikopterinin ateşiyle etkisiz hale getirilmesiyle bu sayı 13'e yükselmişti.

Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri kaydedilirken, bölgede operasyona halen devam edildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?