banner15

Şırnak'ta PKK'lılara 'teslim ol' çağrısı

Şırnak'ta operasyonlar tüm hızıyla devam ederken zırhlı araçlardan PKK'lılara anonslarla silahları ile teslim olmaları yönünde çağrısı yapılıyor

Şırnak'ta PKK'lılara 'teslim ol' çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonları sürdüren güvenlik güçleri, örgüt üyelerine "teslim ol" çağrısı yapıyor.

Şırnak kent merkezinde PKK'lıların yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerince 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" sürüyor.

Operasyonlar, Yeşilyurt, Dicle, Cumhuriyet ve Özdemir mahallelerinde yoğunlaşırken, jandarma özel harekat ve polis özel harekat timleri ile örgüt üyeleri arasında zaman zaman sıcak temas sağlanıyor.

"TESLİM OL" ÇAĞRISI YAPILIYOR

Şırnak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri, zırhlı araçlardan PKK'lılara anonslarla silahları ile teslim olmaları yönünde çağrıda bulunuyor.

Anonslarda, operasyonların kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanıyor.

BİN 13 EV DE ARAMA YAPILDI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin Şırnak merkezdeki müşterek operasyonunda son 24 saat içinde 9 PKK’lı etkisiz hale getirilirken, operasyonun başladığı tarihten itibaren etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısı 88'e yükseldi.

Güvenlik güçleri, teröristler tarafından oluşturulan 52 barikatı kaldırdı, 12 çukuru kapattı, 222 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü il merkezinde devam eden operasyonlarda bin 13 evde arama yapıldı.

Çalışmalar sırasında teröristler, 19 roketatarlı, 236 silahlı ve 4 bombalı saldırı gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 16:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48