banner39

Şırnak’ta yeni operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlık, Şırnak’ta Eren Abluka-14 Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz Operasyonu'nun başlatıldığını, operasyon kapsamında 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Güncel 01.06.2022, 09:43
Şırnak’ta yeni operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığınca Şırnak’ta 585 personelin katılımıyla "Eren Abluka-14 Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz Operasyonu" başlatıldı, operasyonun ilk gününde 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şırnak'ta "Eren Abluka-14 Şehit J.Tğm. İsmail Can Akdeniz (Şırnak-Cudi Dağı-Tuşimiya Vadisi) 2022-3 Operasyonu" başlatıldı.

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinasyonunda düzenlenen operasyonda, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına bağlı jandarma komando, Şırnak İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 585 personelin görev yaptığı 40 tim görev yapıyor.

Operasyonun ilk gününde, jandarma komando ve JÖH birliklerince, J-İHA, J-SİHA ve Hava Kuvvetlerinin desteği ile 3 bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

Operasyon kapsamında, bir M16 piyade tüfeği, bir AK-47 piyade tüfeği, 109 M-16 piyade tüfeği mühimmatı, 144 AK-47 piyade tüfeği mühimmatı, 4 el bombası, 3 tuzaklanmış el bombası, 5 AK-47 şarjörü, bir M16 şarjörü, bir el dürbünü, 2 termal kıyafet, 5 kilogram EYP yapımında kullanılan gübre ile çok miktarda muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?