banner39

Sivas'ta üç çocuk kayıp

Türkiye'de kaybolan çocuk vakalarına bir yenisi de Sivas'ta eklendi

Güncel 20.01.2011, 09:37 20.01.2011, 09:37
Sivas'ta üç çocuk kayıp

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sivas'ta öğle tatilinden sonra kaybolduğu belirlenen biri kız, 3 ilköğretim öğrencisinin bulunması  için çalışma başlatıldı.

AA'dan edinilen bilgiye göre, Yenişehir Mahallesi'ndeki Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören Damla Buse Akgül (12), Muhammed Şafak Açıkgöz (11) ve Burak Koçkanat (11) isimli öğrenciler, öğle tatilinin ardından okullarına gitmedi.

Okul çıkışında 3 öğrenci evlerine gitmeyince, aileleri durumu polise haber verdi. Ailelerin ihbarı üzerine araştırma başlatan polis ekipleri çocukları, okul ve mahallenin yanı sıra sinema, kafe, internet kafe gibi iş yerlerinde aradı.

Otobüs terminali ve tren istasyonunu kontrol eden polis ekipleri, çocukların arkadaşlarının ifadelerine de başvurdu. Polis ekipleri, kız öğrenci Damla Buse Akgül'ün üzerinde bulunan cep telefonundan ulaşmaya çalıştı. Küçük kızın cep telefonunun kısa süre çaldığı, daha sonra telefonunun kapandığı öğrenildi.

Bu arada polis ekipleri, öğrencilerin eğitim gördüğü okulun içinde de arama yaptı. Aynı mahallede oturan çocuklardan Damla Buse Akgül'ün 7. sınıf öğrencisi olduğu, 6. sınıf öğrencisi Muhammed Şafak Açıkgöz ile Burak Koçkanat'ın aynı sınıfta öğrenim gördükleri ve aynı apartmanda oturdukları öğrenildi.

Derslerinin iyi olduğu belirtilen çocukları arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. 
 

 

banner53
Yorumlar (1)
nurettin yıldırım 11 yıl önce
bunun haberlik hiç bir yeri yok yanlızca çocukları ömür boyu teşhir ekmek bu gazetecilik değil bir ayptır yaptığınızdan utanın
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?