banner15

Şoföre saldırı anı metrobüs kamerasında | VİDEO

Bu sabah Acıbadem'de metrobüs kazasına neden şemsiyeli saldırı güvenlik kamerasına yansıdı

Şoföre saldırı anı metrobüs kamerasında  | VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Acıbadem'de bu sabah meydana gelen metrobüs kazasından önce aracın içinde yaşananlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde metrobüs şoförüyle tartıştığı görülen saldırgan yolcu bir süre sonra şoföre şemsiye ile vuruyor. Böyle ekstra durumlar için psikolojik eğitimden geçen metrobüs şoförü ise metrobüsü durdurması gerekirken engellemeye çalışınca darbenin de etkisiyle ön kapıya doğru savruluyor. Bu sırada metrobüs kontrolden çıkıyor ve D-100'e dalarak 11 kişinin yaralandığı kaza meydana geliyor.

İŞTE KAZAYA NEDEN OLAN SALDIRI ANI

 

METROBÜS ŞOFÖRÜNE SALDIRAN KİŞİ NE CEZA ALACAK?

Metrobüs şoförü ile kavga ederek 11 kişinin yaralandığı feci kazaya neden olduğu iddia edilen saldırganın cezası ne olur? Bu kazayla ilgili hukuki olarak yanıtlanması gereken birçok soru var. Avukat Selihan Dicle Şimşek A Haber’in sorularını yanıtladı.

Şimşek şöyle konuştu: Bu kişi şoföre olan eyleminden dolayı basit müessif fiile yargılanacaktır, bunda sıkıntı yok. Ancak asıl sıkıntı şoföre saldırmasından sonra şoförün kaza yapması ve 11 kişinin yaralanmasıyla bir bağlantı kurulup kurulmayacağı noktasında oluşur. Şoföre bir kastı var ancak 11 kişinin yaralanmasına bir kastının bulunmadığı gerekçesiyle sorumluluktan kurtulabilir. Şu anki ceza kanunu sistemi bunu öngörüyor. Ceza kanunu sistemi bunu öngörse dahi beni şahsi fikrim bu kişi onlarca canı taşıyan şoföre karşı bu saldırıyı yaptığında şoförün kaza yapacağını öngörmesi gerekir. Bu kişi olası kastla 11 kişinin canına kast etmiştir ve olası kastla 11 kişiyi ayrı ayrı öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanmalıdır. Bu açıdan bakılırsa saldırgan yıllarca yatacağı bir cezayla karşılaşacaktır..

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 15:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35