banner39

Sofuoğlu operasyona kurban gitti

Medyabar Yazarı Hakan Turhan, özel bir televizyon kanalında söyledikleri çarpıtılan Ebubekir Sofuoğlu'nun operasyona kurban edildiğini yazdı.

Güncel 20.12.2020, 09:33 20.12.2020, 12:17
Sofuoğlu operasyona kurban gitti

Özel bir televizyon kanalında söyledikleri çarpıtılan Ebubekir Sofuoğlu'na Medyabar yazarı Hakan Turhan'dan destek geldi. Turhan, başta kendisinin de Sofuoğlu'nu yanlış anladığını ifade ederk özür diledi.

İşte Turhan'ın o yazısı...

''Sakarya'da gündemin en önemli konusu oldu Prof. Ebubekir Sofuoğlu. 

Apartlar fuhuş yuvası derken ne kadar büyük bir hata yaptığının inanın farkında bile değildi. 

Hepimiz tepki gösterdik. Hatta ben ulusal basında haberi okuyunca "BU ŞEHRİ TERK ET HOCA" diye sosyal medyadan paylaşım bile yaptım. 

Peki ulusal basın ne yaptı ? Hocanın o sözünün önünü aldı sonuna yapıştırdı ve ortaya şu söz çıktı "Üniversiteler fuhuş yuvası" 

Hoca bir anda ulusal basında ve sosyal medyada linç edilmeye başlandı. 

Aman Allah'ım herkes sallıyor benim gibi hocaya... 

Evde bir kaç kez daha dinledim... Hoca apartlara fuhuş yuvası demiş, üstüne neredeyse hepsi diye de genellemiş ama ulusal basında lanse edildiği gibi ÜNIVERSITELER FUHUŞ YUVASI dememiş. 

Benim bir kaç kez dinledikten sonra anladığım bu gerçeği nedense ne siyasiler, ne bürokratlar anlayamamış... 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan tutunda CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e kadar sağdan soldan herkes tepki gösterdi hocaya... 

Kısacası adamı Serdivan'ı fuhuş yuvası gibi göstermekten değil hiç söylemediği bir sözden dolayı adeta linç etti ülke. 

Bu haberi ortaya atanlar da amacına ziyadesiyle ulaştı.

Öyle ya "Serdivan'da ki apartlar fuhuş yuvası oldu" dedi diye manşet atsalar Sakaryalılar hariç kimin umurunda olurdu ki bu açıklama.

Bence büyük bir oyunun ve iftiranın kurbanı oldu Ebubekir Sofuoğlu.

Adeta ulusal medyanın yaptığı gündem operasyonuna malzeme edildi. Serdivan'ın durumu konusuna da hiç girmeyeceğim. Durumunu bilen biliyor. 

Apart gerçeğini gören dönemin rektörü Muzaffer Elmas'ın girişimleri ile Serdivan'da apart yapmak bile yasaklandıysa... Rektör basından bangır bangır bağırdıysa öğrencilerine "Apartlara çıkmayın" diye demek ki bir şeyleri görmüşler ve önlem almaya çalışmışlar zamanında. 

Ebubekir hocanın tek hatası düşündüğünü yüksek sesle söylemek olmuş.

Buradan seslenmek istiyorum Ebubekir Hocaya...

Senden özür dilerim hocam. Söylemediğin bir söz için seni yargıladım, hatta seni bu şehirden koydum. Tekrar tekrar özür dilerim... Şimdi de senden bir özür bekliyorum. Söylemediğin söz için değil tabi ki. 

Serdivan'da böyle bir problemin olduğu ne kadar bilinse de bunu yüksek sesle dile getirdiğin en önemlisi de genelleme yaptığın için. Hele birde ulusal bir TV'de. 

Her doğru her yerde söylenmez Hoca... Hele hele bir şehir, bir ilçe için bu tür konularda genelleme hiç yapılmaz... 

Yol yakınken bence sen de özür dile...''

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?