banner39

Soğuk ve yağışlı havalar geliyor-HARİTALI

Bu akşamdan itibaren yurdun batı kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor... Hatay ve İskenderun Körfezi'nin de kuvvetli yağış alacağı ve sıcaklıkların yurdun önemli bir bölümünde 3 ila 6 derece düşeceği tahmini yapıldı.

Güncel 16.09.2013, 14:31 16.09.2013, 17:20
Soğuk ve yağışlı havalar geliyor-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren yurdun batı kesimlerinde yağış beklendiği kaydedilirken, özellikle Hatay ve İskenderun Körfezi'nin kuvvetli yağış alacağı ve sıcaklıkların 3 ila 6 derece düşeceği tahmini yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yurdun batı kesimlerinin bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmini yapıldı. Kıyı Ege ile Marmara'nın güneybatısında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak özellikle gece saatlerinde İzmir , Aydın ve Muğla ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit, Gömeç, Burhaniye ve Çanakkale'nin Ayvacık İlçelerinde etkili olması bekleniyor.

Yapılan açıklamada, yarın Marmara'nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile zamanla Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış geçişleri beklenirken, yağışların sabah ilk saatlerde Kıyı Ege'de, öğle saatlerinden itibaren Antalya 'nın doğusu ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde, akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz bölge genelinde kuvvetli, İskenderun Körfezi ve Hatay kıyılarında çok kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi. Çarşamba ver Perşembe günleri doğu bölgelerde aralıklarla devam edecek yağışlara ilave olarak Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarının Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edilirken, rüzgarın yarın güney ve güneybatı yönlerden Batı Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice, Doğu Akdeniz'de kuvvetli olarak esmesinin beklendiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, hava sıcaklığının yağışla birlikte yarın (17.09.2013 Salı) güney, iç ve batı kesimlerde, Çarşamba ve Perşembe günleri doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı kaydedildi.

Beklenen kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın neden olabileceği ani sel, yerel su baskını, yağış anında ani kuvvetli rüzgar, yerel su hortumu oluşma riski ile ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

İŞTE ÜÇ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?