banner39

Soma'da Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'na protesto

Soma'daki maden faciası nedeniyle ilçeye gelen Başbakan Erdoğan, burada küçük bir grubun protestosuyla karşılaştı. Erdoğan, grupla konuşmak istedi; ancak kalabalık artınca oradan uzaklaştı. Kılıçdaroğlu da protestolardan nasibini aldı.

Güncel 14.05.2014, 17:34 14.05.2014, 17:41
Soma'da Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'na protesto

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, ziyaret ettiği Soma'da bir grup tarafından protesto edildi. Protestocu grupla konuşmak isteyen Erdoğan, kalabalığın artması üzerine bir markete girdi.

Maden kazasının yaşandığı Soma'yı ziyaret eden Erdoğan, düzenlediği basın toplantısının çıkışında bir grup tarafından protesto edildi.

O sırada aracında olan Erdoğan, araçtan inerek kendisi aleyhine slogan atan grubun yanına giderek, konuşmak istedi. Ancak, kalabalığın artması sonucu, Erdoğan yakındaki bir süpermarkete gitti.

Erdoğan daha sonra, Akhisar Devlet Hastanesi'ne gitmek üzere, süpermarketten ayrıldı.

KILIÇDAROĞLU'NA DA TEPKİ VARDI

Diğer tarafatn Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da protesto edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte madene girmek isteyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a halk büyük tepki gösterdi. İki siyasi bu yüzden madene giremedi. Vatandaşların alanda devlete tepkisi devam ederken, Yıldız ve Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren vatandaşlar “24 saat oldu hala çocuklarımızı kurtaramadınız” dediler.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?