banner39

Somalı meşhur madenciye Socar'dan iş teklifi

Soma'da yaşanan faciadan kurtarılırken, "çizmelerimi çıkarayım, sedye kirlenmesin" diyerek tüm Türkiye'nin dikkatini çeken Murat Yalçın'a Azeri Socar şirketi iş teklifi götürdü. Yalçın teklifi kabul etti

Güncel 09.07.2014, 12:58 09.07.2014, 12:58
Somalı meşhur madenciye Socar'dan iş teklifi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği maden kazasının üzerinden 57 gün geçti. Soma Faciası’nda akıllardan çıkmayan sahnelerden birisi de madenden yaralı olarak kurtarılan işçi Murat Yalçın’ın ambulansa bindirilirken "Çizmelerimi çıkarayım mı? Ambulans kirlenmesin" sözleriydi.

Bu sözleriyle tüm Türkiye’yi duygulandıran Murat Yalçın ailesini geçindirmek için yeniden madene ineceğini açıklamıştı. İşte tam bu sırada ilginç bir gelişme oldu. Azeri enerji devi Socar, gazi madenci Yalçın’a hayatının iş teklifini yaptı.

Socar Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Gazi Madenci Murat Yalçın'a iş teklifi yaptığını twitter'daki hesabından duyurdu. Yavuz, "Çizmeleri sedyeyi kirletmesin diye çırpınan gazi Murat Yalçın'a rafirenimizde iş teklifi yaptım, sağolsun kabul etti." diye yazdı. Yavuz, birlikte çekildikleri fotoğrafı da takipçileri ile paylaştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?