banner15

Soros'tan 'Gezicilere destek' açıklaması

Gürcistan ve Ukrayna'daki toplumsal olayları finanse ettiği için "ülkeleri karıştıran adam" olarak nitelendirilen George Soros, Gezi olayları sırasında da eylemcilere hukuki ve tıbbi destek verdiklerini açıkladı

Soros'tan 'Gezicilere destek' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İshak Alaton’un 88. yaş günü kutlaması için Türkiye'ye geldiği belirtilen George Soros, Gezi olayları sırasında eylemcilere hukuki ve tıbbi destek sağlandığını açıkladı.

Kurucusu olduğu Açık Toplum Enstitüsü'nün faaliyetleri ve mülteci kriziyle ilgili temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gelen milyarder yatırımcı George Soros seyahati sırasında bir grup gazeteciyle görüşme gerçekleştirdi.

Dünyanın en ünlü spekülatörü ve Açık Toplum Vakıfları'nın kurucusu George Soros, gazetecilerin "Gezi olayları sırasında eylemcileri desteklemekle ve faiz lobisi olmakla suçlandınız, nasıl  değerlendiriyorsunuz" sorusunu cevapladı.

Soros şu cevabı verdi: Vakıf'ın yaptığı aktif olarak protestocuları desteklemek ve tahrik etmek değildi, ki bu yanlış bir tavırdı. Ama Vakıf bu olayların mağdurlarına hukuki ve tıbbi destek sağladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 12:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35