banner39

Sosyal medya siteleri için AYM'ye ilginç başvuru

Düşmanlıkları körüklediği gerekçesiyle Twitter, Facebook ve Youtube'un kapatılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapıldı

Güncel 30.04.2014, 08:07 30.04.2014, 08:07
Sosyal medya siteleri için AYM'ye ilginç başvuru

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı, "düşmanlığı körüklediği" gerekçesiyle Twitter, Facebook ve Youtube'un kanunlara uymasının sağlanması, aksi halde kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesine (AYM) başvuruda bulundu.

Vakfın Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu tarafından yapılan başvurunun dilekçesinde, Twitter, Facebook ve Youtube gibi merkezi yurt dışında olan kurumların, toplumsal ahlakı ve insani değerleri bozmaya aracılık yaptığı savunuldu. Söz konusu sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla insanların, kişilere ve kurumlara hiçbir ahlaki değer tanımadan saldırdığı iddia edilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Küfür, hakaret ve birçok insani olmayan tavır ve fikirlerle farklı insanlar ve toplumlar arasında düşmanlık körüklenmektedir. Vakfımızın amacına aykırı hareketlere altyapı oluşturan ve vasıtalık yapan bu kuruluşların, ilk önce kanunlara uymasının sağlanmasına karar verilmesini, aksi halde kapatılarak uğramış olduğumuz zararın teminine karar verilmesini talep ederiz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?