banner15

Sosyal medyadan teröre övgü ve faaliyete 235 gözaltı

Sosyal medya üzerinden terör propagandası yaptığı tespit edilen ve örgüt adına faaliyette bulunan 235 kişi gözaltına alındı

Sosyal medyadan teröre övgü ve faaliyete 235 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanlığı, 11 ilde yürütülen operasyonlarda, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu ve sosyal medya üzerinden terör propagandası yaptığı tespit edilen 235 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, PKK/KCK yönelik olarak, 11 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, örgüt adına faaliyetlerde bulunduğu ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 235 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, terör operasyonlarının gerçekleştirildiği iller ve gözaltı sayıları şöyle:

Siirt'te PKK/KCK adına milis/işbirlikçi faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 1 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Kayseri'de PKK/KCK gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 7 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

İzmir'de sosyal medya üzerinden PKK/KCK propagandasını yaptıkları tespit edilen 11 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Manisa'da PKK/KCK adına gerçekleştirilen eylem ve faaliyetleri organize ettikleri tespit edilen aralarında Manisa HDP İl Başkanı Ahmet ERTAŞ ve Salihli HDP İlçe Başkanı Abdulkadir Murg'unda bulunduğu 4 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda 1 adet av tüfeği ele geçirilmiştir.

Hakkari'de PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 2 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Adana'da PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 20 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan aramalarda 2 adet av tüfeği ele geçirilmiştir.

Gaziantep'te PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 36 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Ankara'da PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen aralarında HDP il başkanı İbrahim Binici'ninde bulunduğu 17 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Mersin'de PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 64 şahıs yakalanmış olup, operasyon devam etmektedir.

Şanlıurfa'da PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 53 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, operasyon devam etmektedir.

İstanbul'da PKK/KCK siyası yapılanması içerisinde faaliyet gösteren 20 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır."

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 14:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48