Soylu'ya HDP'den suç duyurusu

İçişleri Bakanı Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Buldan'ın iddialarına ilişkin, “İlk önce onu aradım. Kendisinin dediğinden fazlası var. Bu ülkede PKK’yı kimse yeşertemez” cevabını verdi.

Soylu'ya HDP'den suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Pervin Buldan'ın iddialarına ilişkin, “İlk önce onu aradım. Kendisinin dediğinden fazlası var. Bu ülkede PKK’yı kimse yeşertemez” dedi.

Gazetecilerin terörle mücadeleye ilişkin sorularını yanıtlayan Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bizi her şeyde eleştirebilirler ama terörle mücadelede eleştiremezler.

Elimizden bir şey kaçmıyor. Kardeşimizi şehit edenleri geçtiğimiz gün de gittik kaçtıkları yerde etkisiz hale getirdik.

Bu sabah Bitlis’te de aynısı oldu. Yapanın yanına bir şey kar kalmayacak.

Buldan’ın iddiaları

Mevlüt Bengi’nin katledilmesi hakkında da tüm soruşturma devam ediyor. Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Pervin Buldan’ın basına yansıyan ‘Soylu beni aradı’ iddialarını da değerlendiren İçişleri Bakanı, “İlk önce onu aradım. Kendisinin dediğinden fazlası var. Bu ülkede PKK’yı kimse yeşertemez” dedi.

“CHP’liler şehit cenazesinde protokole giremeyecek”

“CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin diye” talimat verdiğini de anlatan Soylu, “Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar” diye konuştu.

Ne olmuştu?

24 Haziran’da AK Parti Doğubayazıt İlçe Teşkilatı tarafından sandık müşahidi olarak görevlendirilen Mevlüt Bengi‘den pazar günü haber alamayan ilçe teşkilatı mensupları, yedek sandık müşahidini görev yapacağı okula gönderdi.

Bengi‘nin telefonunun kapalı olması ve kendisinden uzun süre haber alınamamasından şüphelenen yakınları da durumu güvenlik güçlerine haber bildirdi. Bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, Bengi‘nin cesedini, Yaygınyurt köyü kırsalında elektrik direğine bağlı ve başından silahla vurulmuş halde bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu gelişme üzerine HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayarak “O köyde taş taş üstünde bırakmayacağım. O teröristleri yakalayacağım. Sizi CHP bile kurtaramayacak” dedi.

Soylu'ya suç duyurusu

HDP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Eş Genel Başkan Pervin Buldan'a açtığı telefonda ve sonrasında yaptığı açıklamalarda 'tehdit' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlarını işlediği gerekçesi ile hakkında suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 19:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35