banner15

SP'den 'Kur'an'ı yakma, oku' kampanyası-FOTO

ABD'de 'Kur'an yakma' provokasyonuna SP Gençlik kolları İngilizce Kur'an dağıtarak cevap verdi.

SP'den 'Kur'an'ı yakma, oku' kampanyası-FOTO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sultanahmet'te toplanan Saadet Partisi (SP) İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, Amerika'da Kuran'ı Kerim'e yönelik gerçekleştirilen saldırıyı protesto etti.

SP İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik grup, öğlen saatlerinde Sultanahmet Meydanı'nda toplandı. Aralarında bayanların da bulunduğu grup, ellerindeki pankartlarla slogan atarak tepkilerini dile getirdi.

kuran2.20100918182222.jpg

Kuran'ı Kerim okunmasının ardından konuşan İl Gençlik Kolları Başkanı İhsan Sorar, "Bu Mübarek din, 11 Eylül saldırılarını gerçekleştirdiğini iddia ettiğiniz kişilerin değildir. Bu din, bu saldırınız karşısında sessizliğe gömülen toplumların dini değildir. Bu din şefkat dinidir, sevgi dinidir. Hoşgörü, barış ve huzurun dinidir. Bizim dinimizden, değerlerimizden, kutsallarınızdan kirli ellerinizi çekiniz. Biz bütün inançlara ait olan kutsal metinlerin yakılmasına, tahrip edilmesine şiddetle karşıyız ve
bunu asla kabul edemeyiz" dedi.

kuran3.20100918182232.jpg

Müslüman olarak adını değiştiren Amerikalı Ayşe Slocum da eyleme destek vererek Amerika'daki saldırıyı kınadı. Grup, yapılan açıklamanın ardından yoldan geçen turistlere İngilizce yazılmış Kuran'ı Kerim dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2010, 18:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35