STK'lar yurtdışında vekaletle kurban kesiyor

Kurban Bayramı yaklaşırkenn yardım dernekleri bağış kampanyalarını bir bir açıklıyor. Kesimin yapıldığı ülkelere göre belirlenen fiyatlar 240 liradan başlıyor, 700 lirayı buluyor

STK'lar yurtdışında vekaletle kurban kesiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'deki bazı kurumlar ile insani yardım amaçlı faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, yurt içi ve yurt dışındaki vekaletle kurban bedellerini belirledi.

Yurt içinde, Türkiye Diyanet Vakfı 550, Cansuyu 490, Yardımeli Derneği 550 TL, İHH ise 400 liraya kurban kesecek.

Hayırseverler, kurbanlarını çeşitli bedellerle Afrika'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Latin Amerika'ya kadar dünyanın birçok ülkesinde de yoksulların sofrasına ulaştırabilecek.

KIZILAY

Kızılay, geçmiş yılarda olduğu gibi bu yıl da yurtiçinde ve yurtdışında kurban organizasyonu yapacak. Kurbanlarını Kızılay aracılığıyla kestirmek isteyenler yurtiçi için 575 TL, yurtdışı için ise 300 TL ödeyecek.

www.kizilay.org.tr

DİYANET VAKFI

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yürütülen kurban organiasyonu bu yılda dünyanın birçok bölgesinde yapılacak.

Kurbanını yurtiçinde kestirmek isteyenler için kurban bedeli 550 TL, yurtdışında kestirmek isteyenler için 380 TL olarak belirlendi.

www.diyanetvakfi.org.tr

İHH

İHH İnsani Yardım Vakfı Kurban 2013 çalışmalarını 100'ün üzerinde ülke ve bölgede geçekleştirecek.

İHH'ya vekâlet aracılığıyla kurban bağışlamak isteyen bağışçılar 400 TL ödeyerek dünyanın istediği ülkesinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kurban bağışı www.ihh.org.tr adresinden yapılabilir.

CANSUYU

Cansuyu Yardımlaşma Derneği bu yıl da Kurban Bayramı'nda da Türkiye başta olmak üzere Orta Afrika, Doğu Afrika, Güney Afrika, Uzakdoğu Asya, Orta Asya, Güney Asya, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar'da mazlum ve muhtaçlar için kurban kesecek.

Cansuyu, bu yıl ülke ve bölgelere göre üç farklı kurban bedeli belirledi. Buna göre belirlenen kurban bedelleri şöyle:

Nijer, Burkina Faso, Mali, Çad, Kamerun, Cibuti, Somali ve Kenya'nın dahil olduğu Afrika grubu 250 lira; Pakistan, Moro, Afganistan'ın bulunduğu 1. Asya grubu 300 lira; Arakan, Kırgızistan, Çeçen Kampları ve Bangladeş'in bulunduğu 2. Asya grubu 350 lira; Türkiye, Mısır, Suriye kampları, Filistin Kampları, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Makedonya grubu 490 lira ve Gazze 700 lira.

www.cansuyu.org.tr

HÜDAYİ VAKFI

Hüdayi Vakfı bu yıl da Afrika, Orta Asya, Orta Doğu, Kafkasya ve Balkanlar'da kurban organizasyonu gerçekleştirecek. Vekaletle kurban bedeli, 300 TL (150 dolar veya 120 avro) olarak belirlendi.

www.hudayivakfi.org

YERYÜZÜ DOKTORLARI

Yeryüzü Doktorları bu senede Afrika'da birçok ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirecek.

Dernek, bu yıl Afrika'da 20 bin hisse ile 100 bin insana ulaşmayı hedefliyor. Derneğin belirlediği kurban ücreti ise bir hisse için 245 TL (125 Dolar, 95 Euro).

www.yyd.org.tr

YARDIMELİ

Yardımeli Derneği 30 ülkede ve 40 bölgede kurban kesimi yapacak.

Derneğin kurban fiyatları ise bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlar şu şekilde:

300 TL (Afganistan, Azerbeycan, Bangladeş, Arakan, Doğu Türkistan, Etiyopya (Habeşistan), Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Malavi, Moğolistan, Moritanya, Pakistan, Somali, Sudan, Güney Sudan, Tanzanya)

550 TL (Türkiye, Gazze, Filistin Mülteci Kampları, Ürdün, Lübnan, Irak, Suriye, Kafkaslar)

400 TL Balkanlar (Bosna, Arnavutluk, Kosova, Bulgaristan, Makedonya,  Romanya)

www.yardımeli.org.tr

GÖNÜLLÜLER GRUBU

Yurtdışında kurban kesen yardım kuruluşları arasında yapılan incelemede en ucuz kurbanın Gönüllüler Grubu tarafından kesildiği ortaya çıktı. Hiçbir kuruluşa bağlı olmayan ağırlıklı olarak doktor, hemşire gibi gönüllülerden oluşan grubun başında bulunan işadamı İbrahim Ceylan tarafından alınan bilgilere göre, Nijer, Burkina Faso, Mali, Çad, Sierra Leone ve Hindistan'da kurban kesmenin bedeli hisse başına 200 liradan başlıyor.

e-mail ile Kurban Bağışı için afrikakurban@gmail.com  / Gönüllüler Grubu'na ayrıntılı bilgi için  www.gonulluler.info, gonulluolurmusunuz@gmail.com, bisegdernegi@gmail.com eadreslerinden ulaşılabilir. Ğrubun tel no'su ise 0 216 505 17 37 veya 0 549 763 63 73

www.gonulluler.info

DENİZ FENERİ

Bu yıl kurbanını Deniz Feneri Derneği aracılığıyla kestirmek isteyenler Türkiye için Türkiye için 560 TL, yurtdışı için ise 290 TL ödeyecek.

Kurbanını Deniz Feneri aracılığı ile kestirmek isteyenler Deniz Feneri'nin internet sitesinden www.denizfeneri.org.tr  başvuru yapabilir.

KİMSE YOK MU

Kimse Yok mu Derneği dünyanın birçok bölgesinde kurban organizasyonu yapacak.

Derneğin vealetle kurban bedeli ise yurtdışı için 300 TL, yurt içi içinse 700 TL olarak belirlendi. 

www.kimseyokmu.org.tr

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2013, 09:24
banner53
YORUM EKLE

banner39