banner39

STK'lardan Ladin açıklaması

STK'lar, Usame Bin Ladin’in öldürülmesi olayını ‘Amerikan emperyalizminin yeni bir vahşeti' şeklinde değerlendirdi.

Güncel 05.05.2011, 15:19 05.05.2011, 15:47
STK'lardan Ladin açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anadolu Platformu, Usame Bin Ladin’in öldürülmesi olayını ‘Amerikan emperyalizminin yeni bir vahşeti' şeklinde değerlendirdi. 

STK'lar, İHH, Araştırma ve Kültür Vakfı, Fatih Akıncılar Derneği, Hikmet Vakfı, Medeniyet Derneği ve Özgürder tarafından ortak basın açıklaması düzenlendi. Fatih Reşadiye Otel’de düzenlenen basın açıklamasını Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Üyesi Ahmet Çamuroğlu okudu. Açıklamanın yapıldığı masaya konulan pankartta, ‘Amerikan terörünü lanetliyoruz’ ifadesi yer aldı.

Açıklamada, “Yeryüzünün gördüğü doğal olmayan en büyük felaketler listesinin başında yer alan Amerikan emperyalizminin yeni bir vahşeti ile yüz yüzeyiz.” ifadelerini kullandı. Çamuroğlu, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü, “ABD’li yetkililerin ‘denize gömdük’ açıklaması bir yanıyla direnişçilerin cesetlerinden dahi korktuklarını gösterirken, aynı zamanda alay etme, küçük düşürme çabalarını da yansıtmaktadır.” 

Özgürder üyesi Hülya Şekerci ise, Usame Bin Ladin'in öldürülmesini 'cinayet' olarak değerlendirdi. Şekerci, "Bu tanımlamaya baktığımızda, gerçekten de dünya üzerinde en büyük örgütün, gücün, ABD, Amerika emperyalizmi olduğunu açıkça söylememiz mümkün. Bu kesinlikle bir cinayettir. Operasyon tanımı yetersiz kalıyor. Hatta son zamanlarda yargısız infaz terimi de kullanılıyor. Bir kere biz Amerika'nın yargısını kabul etmediğimiz gibi, ne yargısını ne yargısız olanını kabul etmiyoruz." şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?