Şüpheli polisler sağlık kontrolünden geçti

İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan bir grup polis, sağlık kontrolünden geçirildi

Güncel 17.04.2015, 08:35 17.04.2015, 08:35
Şüpheli polisler sağlık kontrolünden geçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul merkezli çok sayıda ilde ''paralel yapı iddiaları''na yönelik başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan, aralarında emniyet müdürlerinin de olduğu 29 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından "suç örgütü kurmak", "örgüt üyesi olmak", "siyasal casusluk", "resmi evrakta sahtecilik", "kişisel verileri usulsüz kaydetme", "bilgisayar verilerini silme'' suçlarından gözaltına alınan 29 polis, emniyetteki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında Çevik Kuvvet'e ait 3 minibüs ile Eyüp Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Hastane girişinde güvenlik için polis ekiplerinin yerini almasından sonra minibüslerden indirilen şüpheliler, adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerin hastaneye giriş ve çıkışında görüntü alınmaması için Çevik Kuvvet ekipleri kalkanlarıyla barikat oluşturdu.

Hastanede yaklaşık yarım saat kalan şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geri götürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?