banner39

Suriye'deki mahpus kadınlar için vicdan hareketi

Dünya Kadınlar Gününde Suriye hapishanelerindeki 7 binin üzerinde kadına özgürlüklerini vermek için 8 Mart 2019 saat 14:30'da Sultanahmet Meydanı'nda buluşup sesimizi dünyaya duyuruyoruz.

Güncel 07.03.2019, 08:09
Suriye'deki mahpus kadınlar için vicdan hareketi

Mart 2011’de başlayan Suriye savaşında; katliamlar, kullanılması yasak kimyasal silahlar ve varil bombaları nedeniyle çırpınarak can veren çocuklar, işkence, tecavüz, infazlar, milyonlarca insanın sınır dışı edilişi ve daha nice zulüm yaşandı. Şimdi de kadınları ve çocukları istismar ederek savaş silahı olarak kullanıyorlar.

Sadece resmi hapishane ve karakollarda bu güne kadar 13 bin 500’ün üzerinde kadın Suriye rejimi tarafından hapsedildi ve 7 binin üzerinde kadın hâlâ bu hapishanelerde her gün işkence görüyor, istismara uğruyor ve her türlü insanlık dışı eziyete maruz kalıyor. Suriye rejimi kadınlara tecavüzü bir silah olarak kullandı, kullanmaya devam ediyor.

Bizler hukukun etkisinin ve adaletin tecellisinin insanlık vicdanının harekete geçmesiyle mümkün olabileceğine inanıyoruz.

İnsanlık vicdanının saygıdeğer bir sesi olarak sizden; hiç bir savaş ya da çatışma ortamında sivillere, kadın ve çocuklara dokunulmaması için ortaya bir çaba koymanızı ve desteğinizi talep ediyoruz.

Bu satırları okuyorsanız hala yapacak bir şeyiniz var demektir. Bir insanın hayatını değiştirmek için imzalayın, VİCDAN HAREKETİ’ ne destek olun.

Destek olmak için;

https://imzala.vicdanhareketi.org/ 

Dünya Kadınlar Gününde onlara verebileceğimiz en güzel hediye olan özgürlüklerini vermek için 8 Mart 2019 saat 14:30'da Sultanahmet Meydanı'nda buluşup sesimizi dünyaya duyuruyoruz.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?