Suriyeli çocuğu döven esnafa suç duyurusu

İzmir'de mendil satan Suriyeli mülteci çocuğu darp eden esnaf hakkında suç duyurusu yapıldı

Suriyeli çocuğu döven esnafa suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir’de küçücük yaşında ekmek parası kazanmak için mendil satan Suriyeli çocuğa saldıran esnaf için yasal süreç başlatıldı. Çocuğun annesi emniyete getirilerek şikayetçi olması sağlandı.

İzmir’de ekmek parası kazanmak için sokakta mendil satan Suriyeli çocuk bir esnafın saldırısına uğramıştı. Aldığı darbelerden sonra masalara sığınan çocuk ağlayarak olay yerinden uzaklaşmaya çalışmıştı. Vatandaşlar çocuğa yardım etmek istemesine rağmen ürken çocuk olay yerinden hızla uzaklaşmıştı.

Hürriyet'in haberine göre bu çirkin sane üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. İzmir Emniye Müdürü Celal Uzunkaya iki günlük arama sonucunda Suriyeli çocuğa ulaşıldığını ve esnaf hakkında yasal işlem başlatıldığını bildirdi.

Uzunkaya, “Duyduğumuz anda ekiplerimiz aramaya başladı. İki günlük aramanın sonucu çocuğa ulaşıldı. Konu şikayete bağlı suçlar kapsamında olduğundan annesiyle emniyete getirilip şikayetçi olmaları sağlandı. Esnafla ilgili işlem başlatılıp olay savcılığa intikal etti. Ayrıca çocuk ve annesine yardım konusunda gerekli girişimlere başladık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 14:19
banner53
YORUM EKLE

banner39