banner39

Suriyeli çocuğu döven restoran müdürünün iş akdi feshedildi

Bir fast food restoranında müşterilerin bıraktığı patatesleri alan Suriyeli çocuğu döven vardiya müdürü savcılıkta pişman olduğunu söyledi, iş akdi feshedildi

Güncel 31.01.2015, 09:47 31.01.2015, 09:47
Suriyeli çocuğu döven restoran müdürünün iş akdi feshedildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Şirinevler’de bir fast food restoranında müşterinin bıraktığı patatesleri almak isteyen Suriyeli çocuğu darp eden şube müdürü Ö.E. savcılıktaki ifadesinde, "Çocuğa vurduğum için pişmanım" dedi.

Hürriyet’te yer alan habere göre hakkında, 'çocuklara şiddet uygulamak'tan işlem yapılarak savcılık talimatıyla serbest bırakılan Ö.E.'nin iş akdi feshedildi. Ancak oğlu dayak yiyen çocuğun annesinin de işten atıldığı öğrenildi.

Şirinevler’deki bir fast food restoranında 21 Ocak akşamı, bir müşterinin bıraktığı patatesleri almak isteyen 11 yaşındaki Suriyeli Halil ve 2 arkadaşına restoranın gece vardiya müdürü olan Ö.E. müdahale etmişti. Suriyeli Halil’i darp eden Ö.E.’yi bir kadın müşteri durdurmuştu.

MÜŞTERİLER RAHATSIZMIŞ!

Olayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifade veren Ö.E., “Çocuklar sık sık restorana geliyordu. Müşterilerin önündeki yiyecekleri alıyor ve rahatsızlık veriyorlardı. Olay günü de bir müşterinin önündeki yiyecekleri aldıklarını zannederek müdahale ettim. Çocuğa vurduğum için pişmanım” dedi.

Restoran yönetimi tarafından iş akdi feshedilen Ö.E. hakkında çocuklara şiddet uygulamaktan işlem yapılarak savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Ö.E. hakkında hazırlanan dosya da savcılığa gönderildi. Suriyeli Halil’in annesinin Ö.E.’den şikâyetçi olmadığı bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
14
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?