Suriyeli göçmenlere kışlık kömür müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu yıl 150 bin ton civarında kömürü Suriyeli mültecilere tahsis edileceğini açıkladı

Suriyeli göçmenlere kışlık kömür müjdesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, geçen yıl yerli üretimden 2,2 milyon ton kömür dağıttıklarını ve yaklaşık 2 milyon aileye ulaştıklarını belirterek, "Şimdi de 150 bin ton civarındaki yerli kömürümüzü Suriyeli kardeşlerimize tahsis ediyoruz" dedi.

Yıldız, partisinin il teşkilatınca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları binasının bahçesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Adana, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep gibi şehirlerde, valiliklerden, belediyelerden, kaymakamlıklardan 'Suriyeli kardeşlerimize kömür gönderebilirmiyiz' şeklinde talep geldi. Geçen yıl yerli üretimimizden 2,2 milyon ton kömür dağıttık. Yaklaşık 2 milyon aileye ulaştık. Şimdi de 150 bin ton civarındaki yerli kömürümüzü Suriyeli kardeşlerimize tahsis ediyoruz. Bu da bizim sektörümüzün borcudur diye düşünüyoruz. Bunu kimse yadırgamasın. Kömürümüz var Suriyeli kardeşlerimize de dağıtırız. Onların ihtiyaçlarına karşı da hiçbir şekilde kayıtsız kalmayız." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 14:03
banner53
YORUM EKLE

banner39