Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü tutuklandı

Kahramanmaraş'ta, Paralel Devlet Yapılanması kapsamında gözaltına alınan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek tutuklandı.

Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kahramanmaraş'ta, Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında geçen hafta gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen ve serbest bırakıldıktan sonra ikinci kez yakalanan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında geçen hafta Çarşamba günü Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Gökçe Özbek çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Aynı soruşturma kapsamında yeniden gözaltına alınan Prof.Dr. Karaaslan ve Özbek, Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi. Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ve Özbek, çıkarıldıkları mahkemece 'PDY'ye üye olmak, kamuyu zarara uğratmak, nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik' suçlarından tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 15:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35