banner39

Tahliye kararını çeviren savcıdan yalanlama

Hidayet Karaca ve bazı tutuklu polisler hakkında 32. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararlarını uygulamayan savcı, sanık avukatlarının, "Savcı, imzalarsam beni öldürürler" şeklindeki iddiaların yalanladı

Güncel 29.04.2015, 09:51 29.04.2015, 09:51
Tahliye kararını çeviren savcıdan yalanlama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

14 Aralık tutukluları hakkında verilen tahliye kararlarını uygulmayan Savcı Orhan Güldiker, sanık avukatlarının kendisi hakkında basına yaptığı açıklamaları yalanladı. 

Star Gazetesi'ne konuşan Savcı Güldiker, sanık avukatlarının “Savcı ağladı, bu kararı imzalarsam beni yakarlar” beyanı için “ Anlattıkları ve ağladığım iddiası külliyen yalan. Ben hukuku uyguladım” dedi.

Gültekin Avcı’nın “Kararı imzalamayan savcı ağladı. ‘Başıma gelecekleri biliyorum ama imzalayamam, İmzalarsam beni kesin meslekten atarlar’ beyanını yalanlayan Güldiker, “Hepsi külliyen yalan Ağladığım yalan, hukuku uyguladım” dedi.

Orhan Güldiker o gece yaşananları şöyle anlattı: Odamın kapısı açıktı. Avukatlar 20 kişilik bir grup halinde odama girdi. Hakim olan eşim ve katibim de yanımdaydı, onlar da herşeye şahit. Geldiklerinde ben kararımı zaten yazmıştım. Ben sadece kanunlara göre hareket ettim. Kanun ve vicdan kapsamında kararımı verdim. Buna eşim ve katibim de şahittir. Yarım saat kadar kaldılar. Taleplerini bana aktardılar. Ben de sessizce kendilerini dinledim. Mahkemeden gelen kararı bekledim. Karar geldiğinde yetkimi kullanarak kanunlar neye işaret ettiyse ona göre işlem yaptım. Avukatların hakkımda dile getirdiği tüm iddialar yalan. Özellikle ağladığım külliyen yalandır. Bana baskı altında olup olmadığımı sordular. Onların yüzüne (Allah şahittir ki kimse bana baskı yapmadı.) dedim. Odamda yarım saat kadar durdular. Daha sonra çıkmalarını istedim.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?