banner39

Taksiciler Sabiha Gökçen'i birbirine kattı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendilerinden başka toplu ulaşım aracı görmek istemeyen taksiciler, iki otobüs şoförünü linç etmeye çalıştı. Şoförleri polis ve vatandaşlar kurtardı

Güncel 21.10.2016, 10:45 21.10.2016, 11:37
Taksiciler Sabiha Gökçen'i birbirine kattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda mafya gibi örgütlenerek kendileri dışında başka hiçbir kimsenin para kazanmasına hak tanımayan Saw Koop'a bağlı taksiciler yine terör estirdi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre “Havalimanlarında taksi dışında ulaşım aracı görmek istemiyoruz", “Akbil dışarı" sloganları atan taksiciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT'ye ait otobüslerin şoförlerine saldırdı. Protestocu grup tarafından saldırıya uğrayan iki otobüs şoförünü linçten olay yerinde bulunan polis ekipleri ve vatandaşlar kurtardı. Bir gün önce toplu taşıma araçlarının görevlilerini Kooperatif Başkanı Ahmet Çavuş'un emriyle aradıklarını söyleyen kişiler şoförleri tehdit ettiği öğrenildi.

SİVİL POLİSLERİ DE DARPETTİLER

Dün öğle saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı gelen yolcu bölümünün dış kısmında toplanan Sabiha Gökçen Havalimanı taksicilerinin bağlı olduğu SAV Koop. üyesi taksiciler, yolculara hesaplı ve güvenli kolaylık sağlaması nedeniyle tercih edilen toplu taşıma araçlarına tepki amaçlı eylem yaptı. Sloganların ardından havalimanı gelen yolcu bölümü önünde park eden İETT otobüslerinin şoförlerine saldıran kooperatif üyeleri, şoförleri linç etmeye kalkıştı. Onlarca saldırganın arasında kalan şoförleri vatandaşlar ve polis kurtardı. Saldıran taksicilerden bazılarının havalimanında görevli sivil polisleri de darp ettiği öğrenildi. İETT şoförleri ve toplu taşıma araçlarının görevlileri de taksi kooperatifi başkanı Ahmet Çavuş ile saldıran taksiciler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Bir grup taksi şoförünün havalimanında terör estirmesina sosyal medyadan da tepki yağdı. Havaalanında yaşanan taksi terörüne eleştiren vatandaşlar sosyal paylaşım ağlarından şu ifadeleri paylaştı: “Havaalanındaki otobüsler ya da İETT'ler kalkarsa a şehrinden b şehrine giderken uçak yerine otobüsle gideceğimden hiçbir şekilde size para kazandırmayacağım", “ Sabiha Gökçen Havaalanının olayı zaten ucuz ulaşım. Ekonomik olsun diye orayı kullanıyor insanlar. Taksiye 100 lira vereceksek adam gider Atatürk Havaalanını kullanır daha fazla bilet parası öder. Baştan mantık hatası"

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?