banner39

'Tamamen sıfırlandı mı? ibaresi dışarıdan alınmıştır'

Yükseköğretim Kurulu üyesi Çavuşoğlu, 17-25 Aralık sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dönemin başbakanıyken oğlu ile arasında geçtiği iddia edilen ve internette yayınlanan telefon görüşmesindeki FETÖ'nün hilelerini anlattı

Güncel 16.11.2016, 17:20 16.11.2016, 17:52
'Tamamen sıfırlandı mı? ibaresi dışarıdan alınmıştır'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

YÖK üyesi Çavuşoğlu, 15 Temmuz FETÖ/PDY Darbe Komisyonu'nda, TÜBİTAK başkan yardımcılığı görevini yürütürken, FETÖ'nün bilişimde hileler yaptığını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu ile arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarını inceleyen grupta yer aldığını belirten Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanı'mızın bir konuşması nete düşmüştü. Kısık sesli yüksek sesli kısımları var. TÜBİTAK'ta incelendi o konuşma, inceleyen grupta bende vardım. Orada değişik telefon konuşmalarından alınmış kısımlar var. Bu kısımları bir araya getirmişler, yapıştırmışlar" diye konuştu.

"TAMAMEN SIFIRLANDI MI? İBARESİ DIŞARIDAN ALINMIŞTIR"

Konuşmada yer alan 'Tamamen sıfırlandı mı' ibaresinin dışarıdan bir konuşmadan alındığını söyleyen YÖK üyesi Çavuşoğlu, şu açıklamalarda bulundu: "Herhangi bir telefonda iki kişi birbirleriyle konuşurken bant genişliği daralmasın diye 4 KHZ olması gereken telefon konuşması içinde 7-8- 10 KHZ kısımlar vardı. Onu da şöyle yapabilirlerdi esasında ben olsaydım onu bir filtreden geçirir tırpanlardım. Böyle bir şey yapma ihtiyacı bile hissetmemişlerdir kendilerine öyle güveniyorlar. O konuşmada yer alan 'Tamamen sıfırlandı mı' ibaresi tamamen dışarıdan bir konuşmadan alınmış, eklenmiş, mitingde mi söylemiştir dışarıdan alınmıştır"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?