banner39

Taner Yıldız: Doğal afet değil!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, şirketin açıklamasının aksine Ermenek'te yaşanana facianın bir "doğal afet" olmadığını söyledi

Güncel 30.10.2014, 16:43 30.10.2014, 16:57
Taner Yıldız: Doğal afet değil!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ermenek'teki maden faciasıyla ilgili açıklama yapan şirket yönetiminin açıklamasına tepki gösterdi. 

Yıldız, "Hiç kusura bakmasın, bu afet falan değildir. Özellikle eğer bir sel felaketi, bir deprem gibi elimizde bulunmayan nedenlerden dolayı bir işlem olmuşsa, 'Bu doğal afettir' deriz. Ama burası bir doğal afet değil. Bu yüzden doğal afet olmayan yerde kusur var demektir" ifadelerini kullandı. Şirket açıklamasında, madende meydana gelen facia için doğal afet denilmişti.

Bakan Yıldız açıklamasına, "Daha farklı, artı neler yapabiliriz diye arkadaşlarımızla, bakanımızla yaptığımız toplantılarda, dışarıdan, tepenin daha da arkasından ayrı bir sondaj vurma ihtiyacı hissettik. MTA'nın sondaj ekipleri Beypazarı'ndan yola çıktılar. Bu yaptığımız çalışmalara mal olacak bir şey değil. Üçüncü bir noktada bu çalışmayı yönetmek üzere ve en dip noktadaki su veya çamurun üçüncü bir yolla dışarı atılmasına dönük bir işlem ama bu en az 3-4 günlük bir işlem" ifadeleriyle devam etti.

sürecek...

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?