banner15

Tarkim Havacılık'ın hangarları mühürlendi

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen Faruk Bayındır'ın şirketi olan Tarkim Havacılık'a ait Atatürk Havalimanı ve Adana havalimanında bulunan hangarlar mühürlendi.

Tarkim Havacılık'ın hangarları mühürlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tarkim Havacılık'a yönelik şikayetler sonrası Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından geçtiğimiz Mart ayında soruşturma başlatılmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Tarkim Havacılığın sahibi olan Faruk Bayındır ABD'ye kaçmıştı.

FETÖ ile ilişkisi olduğu iddia edilen Bayındır'ın yurt dışına kaçması üzerine DHMİ tarafından yapılan soruşturma genişletildi.

Kanun Hükmünde Kararname'den alınan yetki üzerine bugün Atatürk ve Adana havalimanlarında Tarkim Hangarlarında polis ekipleri geniş çapta inceleme başlattı. Atatürk ve Adana Havalimanı'nda bulunan hangarlarda polis ekipleri, bakım için bulunan 11 uçakta arama yaptı. Bu arada Atatürk Havalimanında Tarkim Havacılığa ait hangarda bulunan 10 arasında FETÖ liderinin baş harflerinin bulunduğu TC-FTG kuyruk tescilli uçak da bulunuyor. Yetililerin el koyduğu hangarda bulunan TC-FTG kuyruk tescilli uçakta detaylı inceleme yaptı.

Bu arada Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda bulunan Tarkim Havacılık'a ait uçak bakım hangarının kira sözleşmesi ev sahibi durumunda bulunan DHMİ tarafından mahkeme kararıyla feshedilirken, görevli personelin apron giriş kartlarına el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 20:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35