banner15

Tatil trafiğine dikkat

9 güne çıkan Ramazan Bayramı tatili hareketliliği bugün başlıyor

Tatil trafiğine dikkat

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bakanlar Kurulu kararıyla kamu kuruluşlarında iki hafta sonu tatilinin birleştirilmesi ile sonucu 9 güne çıkan Ramazan Bayramı tatili hareketliliği bugün başlıyor.

Bayramı diğer illerde geçirmek isteyenlerin bu akşamdan itibaren yola çıkması bekleniyor. İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'nde de özellikle İstanbul'dan ciddi trafik akışı beklenirken yetkililer ek önlemler aldı. Bu akşamdan itibaren TEM'de bakım veonarım çalışmaları yapılmayacak ve tüm şeritler açık tutulacak. 

Bu akşam mesai bitiminden sonra TEM'in Çamlıca gişelerinden itibaren İzmit yönüne doğru beklenen yoğun trafikle ilgili olarak Karayolları ve Bölge Trafik ekipleri önlem alırken, TEM'de yaklaşık 2 aydır bölümler halinde devam eden onarım ve asfaltlama çalışmaları yapılmayacak. 

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Karayolları ve müteahhit firma yetkilileri ile görüşmelerin yapıldığını, Ramazan boyunca TEM'in Körfez ile Dilovası İlçesi arasında hafta içinde 21.00- 07.00 saatlerinde yapılan asfaltlama çalışmalarının tatilin başlangıcından itibaren yapılmayacağını, kapatılan tüm şeritlerin de açılacağını yineledi. Vali Topaca, bayramın ardından cuma günü dahil olmak üzere pazar akşamına kadar da TEM'in Kocaeli geçişinde bakım onarım çalışması yapılmayacağını söyledi.

Vali Ercan Topaca, yoğun trafğe karşı TEM ve D-100 Karayolu'nda sürücülerin kazalara neden olmamak için aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını, yollardaki uyarı levhalarına da dikkat etmeleri gerektiğini hatırlattı. TEM'e alternatif olan D-100 Karayolu'nun en sıkıntılı noktalarından biri olan Dilovası geçişindeki kavşak çalışmasanın da tamamlanması bu bölgeyi rahatlattı. TEM'de karşılaşılabilecek yoğunlukta sürücülerin D-100'ü de rahat kullanabilecekleri belirtildi. 

FERİBOTLARA TAKVİYE 

Bu arada İstanbul'dan Yalova ve Bursa yönüne gidecek sürücülerin ilk terhici olan Gebze ile Yalova arasında sefer yapan feribotlara da takviye yapıldı. Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında normal günlerde sayıları 6-7 civarında olan feribot sayısı cuma akşamından itibaren 14'e çıkarılacak. Bugün saat 18.00'den itibaren İDO'nun Gebze Eskihisar Feribot İskelesi'nde beklenen yoğunlukla ilgili önlem alındı. Feribotlarda sıra beklemek istemeyenlerin tercih ettiği "İzmit-Yalova Yolu" olarak da bilinen E-130 Karayolu'nun Gölcük Karamürsel arasında da yoğunluk bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 08:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35