banner39

banner35

TBMM Başkanı: Artık Türkiye'de darbe yapılamaz

Kahraman, 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, "Bundan sonra biznillah Türkiye'de darbe olmayacak, olamayacak." dedi

Güncel 14.08.2016, 16:35 14.08.2016, 16:35
TBMM Başkanı: Artık Türkiye'de darbe yapılamaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, "Bu 17'incisiydi. Bununla darbelere fatiha dedik. Bundan sonra biznillah Türkiye'de darbe olmayacak, olamayacak." dedi.

Kahraman, Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğündeki toplantı salonunda, kentteki sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelişinde yaptığı konuşmada, Adıyaman'ın adı gibi yaman bir kent olduğunu, vatanseverliğiyle öne çıktığını bildirdi.

Kahraman, 15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetlerinin kıyafetini giyen teröristlerin, haydutların bir darbeye kalkıştığını ancak milletin darbeyi mağlup ettiğini, demokratik Türkiye'yi tercih ettiğini ortaya koyduğunu vurguladı.

"DARBELERE FATİHA DEDİK"

Türk siyasi tarihinde 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra 16 darbe olduğuna işaret eden Kahraman, şöyle devam etti:

"Bu 17'incisiydi. Bununla darbelere fatiha dedik. Bundan sonra biznillah Türkiye'de darbe olmayacak, olamayacak. Şimdiye kadar millet bir mikrofondan bir bildiri okuyana 'Eh ne yapalım' diyordu. Şimdi demiyor. 'Hayır' diyor. 'Ben demokrasiyi özümsedim, darbeyi istemiyorum. Darbeler birer ameliyattır. Vücutta iz bırakır. Ne kadar iyi denirse densin mutlaka iz bırakır ve bünyeye zararlıdır."

"MESELE TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNİ ÖNLEMEK"

Kahraman, darbe girişiminin ardından çeşitli ülkelerden, devletlerden kendisine geçmiş olsun ziyaretine gelenler olduğuna değinerek, şunları ifade etti:

"Ziyarete gelenler ikiye ayrılıyor. Birincisi bizim gönül coğrafyamızda olan, samimiyetle üzülenler. Bir de bu darbenin tahakkuk etmemesi dolayısıyla üzülenler. Bir Erzurumlu imam kalkacak da bu kadar büyük organizeyi yapacak. Uluslararası bir hadise. Türkiye ne zaman gelişmeye, ilerlemeye başlarsa önüne hemen bir darbe geliyor. Mesele Türkiye'nin büyümesini önlemek."

"KİM VARSA ONLA, HEPTEN ALAKAYI KESSİN, TÖVBE ETSİN"

Kahraman, Fetullah Gülen'e seslenerek, şunları kaydetti:

"Şimdi kalkmış, 'Hollywood filmi izliyorum' diyor. Halen zalim bir projeye alet oluyor. İslam böyle bir zillete girer mi? Ne olur kim varsa onla, hepten alakayı kessin, bir de tövbe etsin. Her cuma gece 'tövbe yarabbi' demeli. Aldananlar, ona yardım etmiş olanlar olabilir, yazık olsun onlara. Ama şimdi uyanmaları lazım ve ülkemizin geleceğini düşünmeleri gerekir. Evelallah çok iyi günlere gideceğiz"

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?