TBMM yarın olağanüstü toplanıyor

TBMM Genel Kurulu, eski bakanlar hakkındaki fezlekeler için yarın olağanüstü toplanacak

TBMM yarın olağanüstü toplanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski bakanlar hakkındaki fezlekelerin yarın TBMM'de görüşülecek olmasıyla ilgili, "İstanbul Başsavcılığı'nın bize gönderdiği yazıları da Genel Kurul'un bilgisine sunmuş olacağız. Ondan sonraki hususlar Genel Kurul'un takdirine bağlıdır" dedi.

Çiçek, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 130. Genel Kurulu toplantılarına katılmak için bulunduğu İsviçre'nin Cenevre şehrinde, dört eski bakanla ilgili fezlekelerin yarın TBMM'de görüşülecek olmasını basın mensuplarına değerlendirdi.

İç tüzüğün ilgili hükümleri çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir talebi bulunduğunu belirten Çiçek, kendilerinin de bu talebi işleme koyduğunu söyledi. Yarın saat 15.00'te TBMM Genel Kurulu'nun toplanacağını anımsatan Çiçek, şöyle devam etti:

"Olağanüstü gündem konusu ne ise onu görüşmeye başlayacak. Bunu görüşecek. Ayrıca biz İstanbul Başsavcılığı'nın bize gönderdiği yazıları da Genel Kurul'un bilgisine sunmuş olacağız. Ondan sonraki hususlar Genel Kurul'un takdirine bağlıdır. Çünkü, bizim savcılıktan gelen taleplerle ilgili resen, eski uygulamaları da dikkate aldığımızda resen yapacağımız bir husus yok. Genel Kurul'un bilgisine sunuyoruz. Bundan sonrası milletvekillerinin takdirine bağlı bir husustur. Onu da yarın hep beraber göreceğiz."

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 17:53
banner53
YORUM EKLE

banner39