banner39

TBMM'yi yoğun bir gündem bekliyor

Meclis'te bu hafta HSYK teklifinini yanı sıra uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren yasa tasarıları görüşülecek

Güncel 12.01.2014, 11:17 12.01.2014, 12:40
TBMM'yi yoğun bir gündem bekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yoğun gündemle çalışacağı yeni bir haftaya giriyor. 

TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta sözlü sorular cevaplanacak,  uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren yasa tasarıları görüşülecek. 

Meclis'te, geçen hafta görüşmeleri  tartışmalara ve kavgalara neden olan HSYK ile ilgili düzenlemenin de yer aldığı bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren yasa teklifi, bu haftanın en önemli gündem maddesi olmaya devam edecek. Tasarı, TBMM Adalet Komisyonu'nda ele alınacak.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri yarım kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İnternetle ilgili düzenlemelerin yer aldığı Torba Yasa Tasarısı'nın görüşmeleri de devam edecek. Tasarı, 14 Ocak Salı gününden itibaren Komisyon'da görüşülecek.  

KOMİSYONLAR

Meclis'teki diğer ihtisas ve araştırma komisyonları da gündemlerindeki konuları ele alacak. 

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, 14 Ocak Salı günü Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni görüşecek.  

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, toplumsal  cinsiyete duyarlı bütçeleme konusunda alt komisyon raporunu 14 Ocak Salı günü ele alacak. 

Sağılık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik içeren yasa teklilerini, 15 Ocak Çarşamba günü görüşecek.

Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu da çalışmalarını sürdürecek. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?