banner15

TCDD'den 5 il için ilaçlama uyarısı

TCDD, Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum ve Kars il sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında yapılacak ilaçlama nedeniyle vatandaşları uyardı.

TCDD'den 5 il için ilaçlama uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum ve Kars'ta demiryolu hat ve istasyonundaki otla mücadele çalışmasının 2-18 Mayıs'ta gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, insan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Mücadelede kullanılan ilaçların, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığı vurgulanan açıklamada, "Demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur." ifadelerine yer verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 16:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35