banner15

TEM'de bayram trafiği yoğunluğu

TEM Otoyolu'nun Kocaeli'deki kısmında bayram trafiği nedeniyle, yolda normaldeki ortalaması 40 bin civarında olan araç sayısı şu an 80 bin civarında bulunuyor

TEM'de bayram trafiği yoğunluğu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Ortalama 40 bin civarındaki otoyol trafiğimiz, şimdi 80-90 bin civarında seyrediyor. Bugün Eskihisar'daki araç trafiğimiz de 2 katına çıkmış yoğunlukta" dedi.

Güzeloğlu, valilikte düzenlediği basın toplantısında, Kurban Bayramı öncesi gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, vatandaşların huzurlu ve güvenli bayram geçirmeyeri için gayret gösterdiklerini söyledi.

Kocaeli'nin İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan yollara sahip olduğunu ifade eden Güzeloğlu, bu sebeple artan yoğunluğa karşı trafik tedbirleri aldıklarını kaydetti.

Güzeloğlu, TEM otoyolunda 5-6 kilometrede sabit ekiplerin yer aldığını dile getirerek, "Toplam 58 araç ve ekip, sabit ve hareketli olmak üzere, denetim ekipleri de bundan fazla olmak üzere gerçekleşiyor. Yıl ortalamasındaki günlük araç sayısının dünden itibaren 2 katı civarındayız. Ortalama 40 bin civarındaki otoyol trafiğimiz, şimdi 80-90 bin civarında seyrediyor. Bugün Eskihisar'daki araç trafiğimiz de 2 katına çıkmış yoğunluktadır. Acil ve ani durumlarda kurtarma ekipleri, sağlık ekipleri il sınırlarımızda hazır bekliyor" şeklinde konuştu.

Hareketli radar ekipleri ve helikopterle havadan denetimlerin dünden itibaren devam ettiğini aktaran Güzeloğlu,  kısmi yoğunluk yaşansa da herhangi bir kaza ve olumsuzluk gerçekleşmediğini söyledi.

Güzeloğlu, tedbirlerin dönüş trafiği de göz önüne alınarak alındığını vurgulayarak, bayramın mutluluk ve sevinçle geçirilmesini temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 17:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48