banner39

Tendürek yine özel güvenlik bölgesi ilan edildi

PKK'nın konuşlandığı Ağrı ve Tendürek dağları, Ağrı Valiliği tarafından ikinci kez 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Güncel 18.08.2015, 13:19 18.08.2015, 14:07
Tendürek yine özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ağrı Valiliği, artan terör olaylarının ardından 2 Ağustos günü, Ağrı ile Tendürek Dağı'nı 15 gün süreyle 'Geçici askeri güvenlik bölgesi' ilan ederek sivillere yasakladı. Ağrı Valiliği, bu sürenen dolması üzerine Ağrı ile Tendürek Dağı'nda yapılacak askeri operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için 19 Ağustos gününden itibaren 15 gün süreyle geçici özel güvenlik bölgesini ilan ettiğini açıkladı.

Valilik açıklamasında, "Valiliğimizce Ağrı Dağı ve Tendürek Dağı; icra edilecek askeri operasyonlarda sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için 19.08.2015 günü itibariyle 15 gün süre ile geçici özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

ARDAHAN'DA GÖLE ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Ardahan Valiliği, PKK'nın yol kesme eylemleri yaptığı Göle İlçesi'nde koordinatları açıklanan 24 ayrı noktayı, 'Özel güvenlik bölgesi' ilan etti. 21 Ağustos- 04 Eylül tarihleri arasında 15 gün süreyle 'Özel güvenlik bölgesi' ilan edilen alanlara vatandaşların girmesi, can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklandı.

Valiliğin yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi:

"2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince, Göle İlçesi sınırları içerisinde ki aşağıda ki bölgeler, 21 Ağustos- 04 Eylül 2015 tarihleri arasında 15 gün süre ile 'Özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır."

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?