THY, bilet karşılığı destek olmuş

THY'den, Kudüs'teki Turizm Zirvesi'ne sponsorluğu için "talep edilen, Kudüs'e gelecek iki uluslararası konuşmacının biletinin karşılanmasından ibarettir"açıklamsı geldi.

THY, bilet karşılığı destek olmuş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri, 2. Kudüs Uluslararası Turizm Zirvesi için kendilerinden talep edilenin, Kudüs'e gelecek iki uluslararası konuşmacının biletinin karşılanmasından ibaret olduğunu öne sürdü.

THY yetkilileri, Kudüs'te 28-29 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek zirvenin sponsorluğu ile ilgili bazı basın organlarında yer alan haberlere ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Global bir havayolu şirketi olan ve 220'den fazla noktada dünya vatandaşlarını bir araya getiren THY, farklı müşteri profillerine hitap eden bölgesel ve uluslararası birçok organizasyona iştirak etmektedir.

Turizm Sektörü, ulusal ve uluslararası havayolu şirketlerinin doğrudan faaliyetin alanının vazgeçilmez büyük bir parçasıdır. Bu bağlamda, THY de yurt dışında uçmuş olduğu hemen tüm şehirlerde o bölgenin yerel turizm otoritesi başta olmak üzere oteller, seyahat acentaları, havayolu şirketleriyle doğal bir işbirliği içerisindedir.

Kudüs'te mayıs ayı sonunda tüm sektör paydaşlarının katılımıyla düzenlenecek Uluslararası Turizm Zirvesi için THY'den talep edilen, Kudüs'e gelecek iki uluslararası konuşmacının biletinin karşılanmasından ibarettir."

2. Kudüs Uluslararası Turizm Zirvesi ve katılımcıları hakkında tanıtımı bilgilerinin yer aldığı sitede beş destekçi arasında THY de gösterilmişti. 

Sponsorluğun ilk olarak Dünya Bülteni tarafından Türk kamuoyuna duyurulması ve desteğin kamuoyu tarafından büyük tepkiyle karşılanması sonrası bugün söz konusu siteden THY logosunun kaldırıldığı görülmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 16:38
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
oguz
oguz - 8 yıl Önce

Tepkiler karsisinda cark ettik deyinde inanalim,2 kisi icinmi sponsor oldunuz ayip ayip.

banner39